LATEST NEWS

Poradnik levelowania dla Przymierza Jame’a – Część I (30-41)

img
Feb
27

BBCode to HTML Converter Tool
This free tool allows you to easily convert BBCode formatted text (such as forum posts) to standard HTML. Unlike some converters, this will generate proper paragraph tags (instead of just using a lot of line breaks), and it utilizes CSS declarations for font sizes, color, etc. instead of their depreciated HTML tag counterparts. There are several options available, and a list of supported tags can be found below.
HTML Output

The conversion process is complete. Your HTML is below. Convert more BBCode?

Poradnik levelowania dla Przymierza Jame’a

Wstęp:

Ten poradnik rozpoczyna się na poziomie 30. Twoim zadaniem jest samemu dojść do tego poziomu i nie powinno to być problemem, możesz poszukać innych poradników levelowania dla wcześniejszych poziomów na naszym forum poradników levelowania. Głównymi powodami, dla których nie chcę rozpoczynać poradnika na 1-szym poziomie są:

 1. Nie jest to potrzebne
 2. W zależności jaką rasę/klasę wybierzesz, zaczynasz w różnych miejscach, a opisywanie ich wszystkich wprowadziło by bałagan.

Ten poradnik jest nastawiony na SZYBKIE levelowanie z minimalną ilością grindowania(masowego zabijania mobów(kreatur) w celu uzyskania doświadczenia – przyp. tłum.). Questy(zadania – przyp. tłum.) są ważne, dostaje się za nie nagrody i reputację i nie są tak nudne jak samo gridnowanie, ALE czasem przy niektórych zadaniach zwyczajnie marnuje się czas, więc będziemy je pomijać, zastępując je grindowaniem w dobrych miejscach, kiedy będzie to konieczne. Niektórzy ludzie mówią, że grindowanie jest zawsze szybsze niż robienie zadań, teoretycznie to prawda, jeśli nie wiesz które questy brać, a których unikać i jaka jest najlepsza kolejność ich wykonywania. Z tym poradnikiem, wykonywanie zadań będzie bardzo efektowne i o wiele lepsze niż samo gridnowanie. Stosuj się do każdej wskazówki uważnie, a sam(a) się przekonasz. Wybór questów i ich kolejność są optymalnie dobrane, aby biegać najmniej ile się da robiąc najwięcej ile się da, a potem oddawać kilka questów na raz. Ten poradnik będzie bardzo przydatny zarówno dla weteranów jak i nowicjuszy i to z tego powodu czasem dwojako opisuję rzeczy: “W skrócie” (dla weteranów) oraz “Szczegółowo” (dla nowicjuszy). W ten sposób weterani mogą pominąć akapity “Szczegółowo”, jeśli opis “W skrócie” dostarczy im wystarczających informacji. Więc nawet poradnik jest sam w sobie zoptymizowany{jak to zastąpić? – przyp. tłum.}, aby czytać jak najmniej, oszczędzając czas! Nie przedłużając, zacznijmy!

Wszystko opisane w tym poradniku da się wysolować(wykonać samemu, bez grupy. – przyp. tłum.)(o ile nie napiszę inaczej). Możesz oczywiście stosować ten poradnik będąc w grupie, to żaden problem, to też działa.

Podstawowe zasady:

 1. Kiedy podróżujesz, zabijaj wszystko co napotkasz po drodze, jeśli tylko da Ci to doświadczenie (preferowane żółte moby(kolor napisu z poziomem na portrecie klikniętego moba oznacza trudność oraz ilość otrzymanego za zabicie doświadczenia; szary – bardzo łatwy, brak doświadczenia, zielony – łatwy, mało doświadczenia – czerwony – trudny, dużo doświadczenia – przyp. tłum.)).
 2. Rozdawaj talenty(punkty otrzymywane z każdym poziomem, od 10-tego wzwyż – przyp. tłum.) tak, aby zadawać jak najwięcej obrażeń. (np: Priest(ang. kapłan – przyp. tłum.) powinien specjalizować się w Shadow(ang. cień – przyp. tłum.), Warrior(ang. Wojownik – przyp. tłum.) w Arms/Fury, Rogues(ang. Rogue – łotrzyk – przyp. tłum.) w Combat/Assassination(ang. combat – walka, assasination – skrytobójstwo – przyp. tłum) itd.).
 3. Nie marnuj czasu na szukanie grup do questowania, wszystko opisane w tym poradniku możesz zrobić sam. Dołącza do grupy tylko, jeśli nie będzie to stratą czasu(np: bieganie na drugi koniec mapy, aby pokazać komuś, gdzie zaczyna się twoje zadanie)
 4. Staraj się za każdym razem, kiedy robisz sobie przerwę, wylogowywać się w Inn(ang. inn – karczma, zajazd; Pozostawiając postać w karczmie zyskuje ona cztery razy szybciej tryb rested(ang. wypoczęty), podwajający jej na pewną ilość czasu(im dłużej wylogowany/w karczmie, tym więcej) zdobywany exp(ang. experience – doświadczenie) – przyp. tłum.).
 5. Jeżeli nie wspominam o quescie, oznacza to, że uważam go za stratę czasu, więc nie bierz go, myśląc, że zapomniałem o zadaniu tu i tam. Bo nie zapomniałem :smile:. Również nie porzucaj(ang. abandon – porzucać) questu, jeżeli nie powiem, że masz to zrobić.
 6. Czasami będę robić listy questów, które powinieneś/powinnaś mieć przed wejściem na dany obszar. Nie oznacza to, że będę spisywać cały quest log(dziennik questów – zapisywane są w nim aktualnie wykonywane zadania; dostępny pod klawiszem “l” oraz złotym pucharem na dolnym pasku – przyp. tłum.), TYLKO zadania, które interesują nas w danym momencie.

Przydatne Addony(addon – dozwolony dodatek do gry, który umila życie gracza ulepszając interfejs – przyp. tłum.; zaczerpnięte z http://wow.gram.pl/index.php?page=glossy)

Oto lista addonów, których ja używam. Głównie, będziesz potrzebować addonu pokazującego koordynaty(położenie; ang. coordinates, coords), ponieważ używam ich to opisania lokalizacji w moim poradniku (x,y). Ja używam do tego FuBarLocation, który wymaga zainstalowania FuBar i Ace 2. Poniżej wypisałem pliki, które musisz pobrać i zainstalować, można je wszystkie znaleźć na tej stronie: http://files.wowace.com/

 • FuBar – Standardowy panel, do którego możesz dodawać wiele różnych dodatków z wieloma przydatnymi funkcjami. Ja używam go głównie do koordynatów i współczynników XP(XP – experience, ang. doświadczenie).
 • FuBar LocationFu – Ten addon wyświetla koordynaty na Twoim panelu FuBar.
 • Fubar ExperienceFu – To wskaże Ci ile zdobywasz doświadczenia na godzinę(ang. XP/hour, XP/h – przyp. tłum.) (nieobowiązkowy)
 • Fubar QuestsFu – Śledzi Twoje questy, podaje poziom questów. (nieobowiązkowy)
 • Ace 2 – Wymagany, aby wspomniane powyżej addony działały.
 • Cartographer – Podaje koordynaty również na mapie, co ułatwi podróżowanie z koordynatami. Dodatkowo usuwa mgłę na nieodkrytych terenach na mapie, co bardzo pomaga, jeśli nie jesteś zaznajomiony z obszarami.

Notka: Jeśli nie wiesz jak instalować add-ony, utwórz folder o nazwie Interface w katalogu World of Warcraft(jeżeli takowy jeszcze nie istnieje). Otwórz go i w nim, utwórz folder o nazwie Addons(jeżeli jeszcze nie istnieje). Od teraz każdy Addon, który chcesz zainstalować powinien znaleźć się w katalogu Addons. Na przykład: ściągasz i rozpakowujesz FuBar, przeciągasz folder o nazwie FuBar(nie Interface czy Addons) do folderu Addons, który przed chwilą utworzyłeś. Uruchamiasz World of Warcraft ponownie. Dodatki powinny już działać.

Jeżeli tak nie jest, możliwe, że musisz się wylogować do ekranu logowania(ang. login screen; etap logowania, w którym widzimy listę naszych postaci – przyp. tłum.) i kliknąć na przycisk “Addons” w lewym dolnym rogu. Zaznacz pole “Load out of date Addons”(ang. Ładuj przestarzałe dodatki. – przyp. tłum.). Uruchom WoW ponownie


Lista zakupów:

Za każdym razem, kiedy przechodzisz obok domu aukcyjnego(ang. auction house – przyp. tłum.), spróbuj kupić tam następujące przedmioty:

 • 1X Patterned Bronze Bracers ~50 Silver(srebrne monety; 1 srebrna moneta=100 miedzianych(ang. copper) monet, 100 srebrnych monet=1 złota(ang. gold) moneta – przyp. tłum.)
 • 1X Frost Oil ~ 2 Gold(złote monety; 1 złota moneta=100 srebrnych monet – przyp. tłum.)
 • 1X Gyrochronatom(sprzedają go NPC(ang. Non-Player Character) w Stormwind – Billibub Cogspinner,Dwarven District,(55,8), Ironforge – Gearcutter Cogspinner,Tinker Town,(67,42), Stranglethorn Vale – Gnaz Blunderflame,(50,35), zaczerpnięte z http://thottbot.com/ – przyp. tłum.) ~1 Gold

Możliwe, że nie zawsze będą na sprzedaż, więc zacznij sprawdzać wcześnie.

Poradnik:

Część 1 – [Poziom 30 – 41] Podróż z Thousand Needles do Badlands

Poziom 30

 • W skrócie: Popłyń promem do Theramore, na miejscu odkryj nową ścieżkę lotu(ang. flight path), idź do karczmy, zbinduj tam swój hs(heartstone), potem idź do Thousand Needles.
 • Szczgółowo: Z Ironforge poleć gryfem do Menethil Harbor, jeśli nie masz odkrytej tej ścieżki lotu, musisz iść pieszo do Wetlands, a tam do Menethil Harbor. Z Menethil Harbor popłyń promem do Theramore (to prom cumujący po lewej). Gdy będziesz już w Theramore, znajdź Gryfmistrza(na minimapie będzie widniał jako zielony wykrzyknik – przyp. tłum.) i odkryj ścieżkę lotu(ang. flight path; rozmawiając z Gryfmistrzem(ang. Gryphon Master) na danym obszarze odkrywany nową ścieżkę lotu i możemy później podróżować w to miejsce transportem powietrznym. – przyp. tłum.). Potem pójdź do karczmy, porozmawiaj z karczmarzem(ang. innkeeper) i zbinduj tam swój hs(heartstone, kamień, który przywraca nas do karczmy na wcześniej wybranym obszarze; ang. make Theramore your home location – przyp. tłum.). Potem pójdź przez Dustwallow Marsh, podążając drogą wiodącą na północny-zachód i potem na południe do The Barrens. Gdy będziesz w The Barrens, idź na południe do Thousand Needles, zjedź na dół Wielką Windą(ang. The Great Lift – przyp. tłum.)(nie atakuj strażnika, po prostu przebiegnij obok niego, wsiądź do windy i jedź aż przestanie Cię gonić).

W Thousand Needles, idź na zachód aż dobrniesz do granicy z Feralas, tam odnajdź czatę(ang. outpost – przyp. tłum.) Przymierza: Thalanaar (5,17). Odkryj tam nowąścieżkę lotu.

Podążaj na południowy-wschód wzdłuż góry aż dojdziesz do Roguefeather Den (27,51). Czas na grindowanie! Nie martw się, potem będzie sporo questowania, ale najpierw musisz bić harpie, aż osiągniesz te dwa cele:

 • uzyskasz poziom 31+
 • zdobędziesz 25 Vibrant Plumes

Harpie są na poziomach 28-30, dropią(ang. drop – upuszczać – przyp. tłum.) kasę i Silk Cloth. Jest ich wiele i szybko się respawnują(ang. spawn – pojawiać się, przedrostek re- oznacza ponowne wykonanie czynności – przyp. tłum.). (Upewnij się, że zabijesz harpie na ziemi oraz te w jaskini na wzgórzu) Posiadając 25 Vibrant Plumes możesz odebrać 60 Tickets(ang. biletów) w Darkmoon Faire, możesz wymienić 50 z nich na 14 Slotowy Bag(ang. slot – miejsce, bag – torba – przyp. tłum.), co jest dużym plusem na tym poziomie. Niestety, Darkmoon Faire nie jest zawsze dostępny, przejrzyj ten Poradnik: Jak zdobyć Darkmoon Faire Necklace, aby dowiedzieć się kiedy Darkmoon Faire będzie dostępny, i schowaj Vibrant Plumes w banku do tego czasu. Jeżeli nie potrzebujesz/nie chcesz torby, możesz sprzedać te pióra(ang. plume – pióro – przyp. tłum.) w domu aukcyjnym(dobrze się sprzedają) lub zachować na przyszłość na epicki naszyjnik.

Convert more BBCode?

BBCode to HTML converter – brought to you by Dagon Design.

Dagon Design – Offering WordPress Plugins, PHP Scripts, and more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Categories

Archives