LATEST NEWS

Boston’s 1-12 Dun Morogh Leveling Guide (Turkish)

img
Jun
02

Dun Morogh 1-12

dunmorogh.jpg

Elimden Geldiğince Dwarf-Gnome Başlama Bölgesi (Tabi başkalarıda buraya gelebilir) için bir Rehber yazmaya çalıştım. Bu Reheber Quest Bitirme odaklıdır ama bazı yerlerde ard arda yaratık öldürme (grind)
olabilir. Başlamadan önce Rehberde işlevi geçen Birkaç tane mod/Addon indirmek iyi bir fikir olabilir.

 • Titan Panel: Para, Çanta ve XP’inizi takip edebileceğiniz aynı zamanda haritada koordinatları gösteren harika bir addon.
 • Cartographer: Birçok Özelliği bulunan harika bir harita addon’u. en önemli özelliği keşfedilmemiş bölgeleri göstermesi.
 • Quest Level: Quest Log’daki (Görev Tablosu) görevlerin levelini gösteren basit bir addon.

Birkaç Not.

 1. Level 10 olunca (Paladin için 12) Class Questleri çıkar. Genellikle çok önemlidir bunlar ve Yapılmalarını tavsiye ederim. Gnome/Dwarf değilseniz başlama bölgenize dönmeniz gerekebilir.
 2. Erkenden çanta almak ÇOK işinize yarayacaktır. Ne kadar büyük, o kadar iyi.
 3. Talent’lerinizi Hızlı ve Etkili olmanıza yarayacak şekilde harcayınız. (Warrior’lar Fury/Arms, Priestler Shadow, Paladinler Retribution vs.)
 4. Oyundan çıkacaksanız Inn denilen hanlarda çıkmaya çalışın böylece yeniden girdiğinizde kısa bir süreliğine 2 kat XP alacaksınız!
 5. Gnome/Dwarf Değilseniz bu Rehber’i kullanmanızı önermem.

Rehber’de kullanılan Renklerin Anlamları:

 • Mor: NPC isimleri
 • Kırmızı:Yaratık isimleri
 • Turkuaz: Yer isimleri
 • Mavi: Görevler
 • Turuncu:Item’ler
 • Yeşil: Koordinatlar
 • Siyah: Önemli notlar

Başlamadan önce Gidip birkaç tane Kurt öldürün ve düşen itemleri alın, başladığınız kampa geri dönüp bunları satın. 10 copper’ınız olacaktır, bu parayla biraz batıdaki Anvilmar dan level 1 skillerinizi alın ve başlayalım.

Level 1
En kolay kısım 😉 gidip birkaç kurt ve Trogg öldürüp level 2 olun.

Level 2
 

1. Kampa Geri dönün ve gereksiz şeyleri satınız (yaratıklardan düşenler). Sten Stourtarm’dan [1]Dwarven Outfitters adlı Quest’i alın.

2. 8 tane Tough Wolf Meat düşene kadar Ragged Young Wolf öldürün.

3. Sten Stoutarm’a dönüp Questi verin. Follow-up’ları olan [1]XXX Rune (class’ınıza göre değişir) ve [3] Coldridge Valler Mail Delivery’i alın. Balir Frosthammer’dan da [2]A New Threat adlı Görevi alın.

4.Güneye gidip Trogg öldürün. 6 Rockjaw Trogg ve 6 Burly Rockjaw Trogg öldürdükten sonra level 3 olana kadar burada kasılın.

Level 3

1. Hazır burdayken çöplerinizi satın. Yolu Batıya doğru takip edin Anvilmar (28,69) adında bir bina bulacaksınız. Class Trainer’a Quest’i verin ve Felix Whindlebolttan [3]A Refugee’s Quandry’i alın.

Not: Warlock’sanız Class Trainer’dan [4] beginnings adlı görevi alın, bu Quest Pet almak için zorunludur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Categories

Archives